Zlaté padáky za 10 milionů prý dostaly nemocnici do ztráty

Liberec – Krajská nemocnice Liberec kritizuje odstupné bývalého vedení ve výši téměř 10 milionů korun. Současný management viní své předchůdce, že vyplacením takových peněz ještě zvýšili ztrátu nemocnice. Bývalý ředitel Luděk Nečesaný dostal přes 3 miliony korun, jeho náměstci od jednoho do dvou milionů. Právě kvůli hospodaření čelí současné vedení nemocnice kritice. Za jeho působení se zařízení dostalo ze zisku 25 milionů korun do ztráty skoro 11 milionů. Důvodem jsou prý vyplacené zlaté padáky.

„Ztráta za prvních pět měsíců byla necelých 11 milionů korun. Faktem je, že pokud by se zlaté padáky nevyplácely, tak zřejmě byla odlišná,“ říká Igor Mandík, ekonomický ředitel nemocnice.

Bývalý ředitel nemocnice Nečesaný ale tvrdí, že spojovat výši odměn se stávající ekonomickou situací je hloupé a má to odvést pozornost od nekompetentnosti stávajícího vedení. Podle informací České televize odešel s částkou 3,1 milionu korun. On i jeho kolegové si prý peníze zaslouží.

Video Vstup Lucie Pokorné
video

Vstup Lucie Pokorné

Když totiž nemocnici v roce 2007 přebíral, byla ve ztrátě skoro čtvrt miliardy. Předával ji naopak v mírném zisku. Odměny navíc vyplývají ze smlouvy a odsouhlasila je dozorčí rada.

„Je to velmi standardní záležitost. To, že na konci roku 2010, který byl mimořádně úspěšný v historii liberecké nemocnice, byly vypláceny odměny, čímž byla částka modifikována, mi přijde zcela normální,“ hájí se Nečesaný. Také podle kraje, který nemocnici zřizuje, je vše v pořádku. Kdyby navíc dozorčí rada odměny neschválila, vystavovala by se tím riziku soudního sporu.

Luděk Nečesaný
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24