Podvodem se dostal k online pokeru, půjde za vynalézavost do vězení

Praha – Podvodnou vynalézavost prokázal mladík se zálibou v online pokeru. Muže, který si chtěl přilepšit podvodem s kuponovými kódy na benzinových pumpách, dopadli policisté díky kamerovému systému čerpacích stanic. Získat měl na obsluze dvou stanic devět tisíc korun, hrozí mu až tříletý trest vězení.

Mladý muž vešel krátce po půlnoci 16. května do obchodu u čerpací stanice na Praze 5. Požádal obsluhu o kupón v hodnotě tří tisíc korun, který mu měl zajistit kód, pod kterým se pak uživatel přihlásí k online zábavě a zaplatí. Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové ve chvíli, kdy mu prodavačka kupón předložila, si začal okamžitě opisovat všechny kódy. Neměl ale v úmyslu zaplatit, ženě u kasy totiž předložil platební kartu bez peněz. „Mezitím, když prodavačka zjistila, že na platební kartě není žádná hotovost, a chtěla si vzít lístek zpět, nevěděla, že muž si již veškeré kódy opsal,“ dodala policejní mluvčí.

Mladík vše zopakoval ve stejný den ještě jednou na další benzinové stanici na Praze 4. Tentokrát si ale opsal kódy z kupónů za dvojnásobek než v prvním případě. Nepočítal ale s tím, že obě čerpací stanice jsou vybaveny bezpečnostními kamerami. Kvůli své zálibě v online pokeru teď čelí obvinění z podvodu. Vzhledem k tomu, že mladík byl již v podmíněném trestu, hrozí mu až tři roky vězení.