Během dneška zemřelo na silnicích už šest lidí

Praha – Smrtelná nehoda se stala odpoledne v Plzeňské ulici v Praze 5. Při střetu dvou osobních vozů zemřel řidič jednoho z nich, uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Během dneška zemřelo na silnicích už šest lidí, podle předběžných policejních statistik je tak dnešek nejtragičtějším dnem od začátku prázdnin, 30. června zahynulo na silnicích sedm lidí.

V Praze 5 se střetla dvě osobní auta, když jedno z nich vjelo do křižovatky na červenou. „Auto, které nehodu zavinilo, bylo odmrštěno mimo silnici. Řidič druhého vozu byl nárazem katapultován ven a na místě svým zraněním podlehl,“ řekla Kropáčová. Jeden z chodců byl zasažen nezjištěným předmětem do hlavy. On i řidič, který nehodu způsobil, skončili s lehkým zraněním v nemocnici. Tragická nehoda značně zkomplikovala dopravu, která směrem do centra zcela stála. Policii se podařilo obnovit provoz až po 19. hodině.

Ke smrtelné nehodě došlo dnes také u Nevřeně na Plzeňsku, kde zemřel 72letý muž, když pravděpodobně nedal přednost při vyjíždění z vedlejší silnice. Dva pasažéři z druhého automobilu skončili jen s odřeninami. 

Na Blanensku zemřel motorkář po srážce s kamionem, nehoda se stala u Bořitova. Rušná silnice 43 je kvůli tomu celé odpoledne uzavřená. Příčinou nehody byla zřejmě vysoká rychlost motorkáře, který v zatáčce vyjel do protisměru. Další motorkář zahynul u Kadaně, když se jeho stroj po poledni srazil s odbočujícím autem. 

Ráno zemřel po srážce s kamionem 17letý cyklista. Z vedlejší silnice vjel u Drnholce na Břeclavsku do cesty nákladnímu autu s přívěsem. I když se řidič kamionu snažil střetu zabránit, jeho snaha byla marná.