Barták má další problém, jeho ordinace prý podváděla pojišťovnu

Praha – Lékař Jaroslav Barták, který je stíhaný za znásilnění, sexuální nátlak nebo vydírání, má další problém. Podle informací České televize prověřuje jeho ordinaci v Praze 4 Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Má podezření, že lékaři podváděli při vykazování práce.

Všeobecná zdravotní pojišťovna dostala podnět k prošetření možných podvodů na jaře letošního roku. Obrátil se na ni její klient, který si stěžoval, že lékaři v ordinaci Jaroslava Bartáka zneužívají jeho osobní údaje. Z výpisu od pojišťovny totiž zjistil, že na jeho jméno a rodné číslo doktoři předepisují léky a píšou si zdravotní výkony, a to i přesto, že k nim do ordinace už několik let nedochází.

„Provedli jsme částečnou kontrolu, při které jsme zjistili, že ten podnět je velmi závažný,“ potvrdil ČT mluvčí VZP Jiří Rod. Pojišťovna proto v ordinaci udělá ještě jednu kontrolu, tentokrát ale hloubkovou. „Půjdeme skutečně x měsíců možná i roků zpět,“ dodal Rod.  

Jaroslav Barták je už několik týdnů ve vazbě, k podezření ani kontrole se tak vyjádřit nemůže. Zastupuje ho internista a angiolog Josef Petráček. Ten ale na kameru mluvit nechtěl. „Mně dá sestra k podepsání a já to podepíšu, protože nemám čas to sledovat, takže to se mohlo stát,“ řekl pouze ČT.

Barták je od srpna obviněný ze 7 trestných činů, mimo jiné ze znásilňování nebo týrání svých bývalých asistentek. Na policii se doposud obrátilo 12 žen. Lékař vinu popírá, jde podle něj o pomstu.