Policie prošetřuje hospodaření FN Bulovka

Praha – Na pražskou fakultní nemocnici Bulovka zaměřila svou pozornost policie. Ministerský audit totiž ve zdravotnickém zařízení odhalil chyby ve smlouvách a pochybná výběrová řízení. Kromě policie tak bude hospodaření nemocnice prověřovat i finanční úřad a Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). S informací přišel server iHNed.cz.

„Zjištění identifikovala možná pochybení v uzavírání obchodně-závazkových vztahů,“ řekl serveru mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň k výsledkům právě skončeného několikaměsíčního auditu ministerstva. Další informace prý ale zatím nebudou poskytovat. Pochyby se nad hospodařením nemocnice Bulovka vznášely už před půl rokem. Ministr Leoš Heger (TOP 09) totiž tehdy začátkem dubna zničehonic odvolal tehdejší ředitelku Kateřinu Toběrnou.

Hospodaření nemocnice skončilo loňský rok ve ztrátě. Bulovka má od příštího roku ztratit přídomek fakultní nemocnice, zájem o ni má Praha. Na Bulovce vlastní Praha většinu budov i pozemků, město trvá na bezplatném převodu. Ročně totiž dává do oprav desítky až stovky milionů korun, ministerstvo dává na provoz další desítky milionů. Tyto částky by po převodu muselo platit město. Bulovka potřebuje podle studie na investice nejméně dvě miliardy korun.