Pražská ODS se před sjezdem postavila za Nečase

Praha - Pražští občanští demokraté podpořili před sobotním stranickým sjezdem předsedu Petra Nečase. Regionální radu nevolili, dosavadní prodloužili mandát. Pražská ODS se dnes večer sešla v Obecním domě. Podle poslankyně Lenky Kohoutové měl Nečas na zasedání „devadesátidevítiprocentní“ podporu. Podle očekávání pražská ODS podpoří na kongresu i změnu stanov, která prodlouží Nečasův mandát v čele strany o dva roky. Kromě ODS má v sobotu sněm i TOP 09. Žádné zásadní změny v politickém kurzu nejsou ale očekávány. TOP 09 sice bude volit nové vedení, pokračování lídrů strany Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska v čele strany je ale téměř jisté. Kongres ODS je nevolební.

Pražští občanští demokraté dnes plánovali také zvolit nové složení regionální rady, rozhodli se ale nakonec pro prodloužení působnosti dosavadních členů. Kohoutová to odmítla komentovat. Premiér se dnešního jednání pražské ODS v Obecním domě osobně zúčastnil. Odešel zhruba po hodině.

Nečas se krátce před sjezdem, ve čtvrtek večer, sešel i s pražským primátorem Bohuslavem Svobodou. Vyslovil mu podporu v jeho krocích týkajících se přípravy pražského rozpočtu a problematiky financování investic pražského dopravního podniku. Primátorovy kroky kritizuje část jeho pražských stranických kolegů.