Dva muži vybírali neoprávněně peníze z banky

Praha - Policie pátrá po dvou mužích, kteří si založili v jedné z pražských bank pomocí falešných dokladů dva účty. Za měsíc na tyto účty přišlo bezmála půl milionu korun, z nichž část se jim podařilo neoprávněně vybrat. 

Muži si podle policejní mluvčí v červnu a srpnu založili na falešný cestovní pas dva korunové účty ve stejné bance, na něž postupně začaly přicházet různě velké částky peněz ze zámoří i Evropy. „V okamžiku, když na účet dorazila například částka 400 dolarů, druhý den z něj přímo muž zakládající účet nebo úplně cizí osoba vybrala v bankomatu částku 4 000 a 3 400 korun,“ uvedla Kropáčová.

O několik dní později však byla došlá transakce stornována, a tímto se klient dostal na účtu do debetu. Stejným způsobem se na účtu vždy na několik dní přičetly různě velké částky peněz, které mezi tím, než byly stornovány, někdo vybral. „V tuto chvíli probíhá i právní pomoc států, odkud peníze dorazily,“ dodala mluvčí. Kriminalisté proto nevylučují, že peníze pocházejí z trestné činnosti páchané i mimo území České republiky. Oba předložené padělané doklady byly podle policie velmi kvalitní a nebylo možné pouhým okem rozeznat, že jde o falzifikáty.