Dálnice D8 a D1 jsou před prodlouženým víkendem ucpané

Praha – Hodně řidičů vyrazilo před prodlouženým a dušičkovým víkendem na cesty, nápory aut ale nezvládají dálnice D8 ani D1, kde se kvůli pracím na silnici vytvořily několikakilometrové kolony. Dálnici D8 blokuje frézování asfaltu mezi 9. a 11. kilometrem směrem na Prahu, kvůli nimž se dnes vytvořila až šestikilometrová kolona. Dálnice D1 pak stojí u odbočky na Benešov, tam měřila v podvečer kolona dokonce 11 kilometrů.

Na dálnici D8 probíhají práce na silnici mezi 9. a 11. kilometrem, ve směru od Teplic se tam tvoří dlouhé kolony, které ve špičce měří až šest kilometrů a jejich projetí zabere až hodinu. „Na Prahu se to štosuje už několikátý den, ale délku a zdržení je obtížné odhadovat, naštěstí se kolona celkem pohybuje,“ uvedl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Práce tam potrvají až do pondělí. Podle dopravního zpravodajství ČRo 1 se kolony dnes odpoledne tvoří i u menšího dopravního omezení na 17. kilometru v opačném směru. 

Podobná situace je i na D1 u Benešova, kde silničáři od středy pokládají nový živičný podklad. Kolona ve směru na Brno v podvečer měřila 11 kilometrů, upřesnil policista z dálničního oddělení v Mirošovicích. Od středy je podle něj na 19. až 21. kilometru u Mirošovic uzavřen pravý a odbočovací pruh na Benešov. Auta tak mohou jezdit pouze prostředním a levým jízdním pruhem.