Policie hledá čtrnáctiletého školáka

Hostašovice (Novojičínsko) - Policisté a dobrovolníci pátrají druhým dnem po čtrnáctiletém Martinu Dulákovi z Hostašovic na Novojičínsku. Chlapec v pátek odešel z domu do školy. Tam ale nedošel a od té doby rodině o sobě nepodal žádnou zprávu. Hledaný je asi 165 centimetrů vysoký, má hubenou postavu, rovné hnědé vlasy a hnědé oči. V době odchodu z domova měl na sobě pravděpodobně šedočernou bundu, modré rifle a šedočerné botasky. Lidé mohou jakékoliv informace sdělit na linku 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.

Podle mluvčího novojičínské policie Zbyňka Tomšíka zmizel chlapec pravděpodobně kvůli nešťastné lásce. Před časem se s ním údajně rozešla jeho přítelkyně. Rozchod nesl těžce. V pátek ještě odešel do školy, pak ale zmizel. „Ve škole se už neobjevil. Večer byl údajně spatřen v Hranicích na Moravě,“ řekl Tomšík.

Chlapcův mobil je od pátku nedostupný. Policisté doufají, že se jen toulá. Pracují ale i s verzí, že si sáhl na život. Pátrací skupině se podařilo v lesích najít batoh s jeho osobními věcmi. Dnes se do pátrání zapojilo několik desítek policistů a dobrovolníků. Pomáhá jim i policejní vrtulník.