Oulického černé stavby se v Ústí dodatečně povolují

Ústí nad Labem - Stavební odbor ústeckého magistrátu dodatečně zlegalizoval na černo postavené stavby na pozemku Patrika Oulického v Moravanech v Chráněné krajinné oblasti České Středohoří. Již dříve úředníci nařídili Oulickému, který je nazývaný regionálním kmotrem místní ODS, aby snížil gabionové opěrné zdi a zboural zastřešený vjezd. Stavební povolení na venkovní bazén ale úřad zpětně udělil, informuje dnešní Blesk.

„Ve věci bazénu bylo stavebním odborem vydáno dodatečné povolení stavby a souhlas s užíváním, toto rozhodnutí je již v právní moci,“ potvrdila deníku vedoucí oddělení sekretariátu ústeckého primátora Klára Křivská.

Počátkem letošního roku úřad Oulickému nařídil snížit na černo postavený zastřešený vjezd na pozemek, v květnu přibylo rozhodnutí o opěrných zdech. Na Oulického pozemku už ale podle Blesku vyrostl nový krytý vjezd.

Kolem svého domu umístěném v chráněné krajinné oblasti České středohoří vybudoval část staveb bez stavebního povolení, některé dokonce na takzvaném nezastavitelném území. Řízení o odstranění černých staveb začal původně s Oulickým vést trmický stavební úřad, do jehož pravomoci případ spadá. Na jeho postup si Oulický stěžoval na ústeckém krajském úřadě, který celý případ předloni na jaře předal do Ústí nad Labem.

Vlivný podnikatel Patrik Oulický označovaný za kmotra ODS
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Ústecký stavební úřad řízení kvůli údajným nesrovnalostem v územním plánu pozastavil. O zahájení nového řízení se před rokem zasadil ombudsman Otakar Motejl. Úředníci, kteří případ loni odložili, se prý dopustili hrubých chyb.