Svatý Martin na bílém koni přijede až koncem listopadu

Praha – Až po první adventní neděli začne z oblohy padat déšť a sníh, sněhových srážek pak přibude na začátku prosince. Do té doby budou nejvyšší denní teploty dosahovat k deseti stupňům a v noci klesne teplota jen k minus čtyřem. Mrazivé počasí se ohlásí až na začátku prosince, kdy rtuť teploměru může v noci klesnout až k minus deseti. Počítá s tím měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), podle něhož bude příštích 30 dní teplotně nadprůměrných a srážkově podprůměrných.

Ve druhé listopadové dekádě bude jasno až polojasno, místy zataženo s nízkou oblačností. Ojediněle se objeví mlhy a mrholení, místy i mrznoucí. Noční teploty se budou pohybovat od minus pěti do plus jednoho stupně, denní od 3 do 9 stupňů. 

V poslední třetině listopadu bude převážně zataženo s mlhami, mrholením a deštěm, sněžit bude až na samotném konci měsíce, po první adventní neděli. V noci teploměr ukáže –1 až 5 stupňů, v dalších dnech se ochladí až k minus čtyřem. Během dne se teploty nejdříve usadí mezi 5 až 11 stupni, v závěru období spadnou na 0 až 6 stupňů Celsia. 

Na začátku prosince bude oblačno, později i polojasno. Místy se objeví srážky, zpočátku budou dešťové, postupně většinou sněhové. Noční teploty se budou pohybovat mezi 4 až –6 stupni, při celonočním vyjasnění a sněhové pokrývce přituhne až na –10 stupňů Celsia. Denní teploty zpočátku dosáhnou na 3 až 9 stupňů, v průběhu první dekády pak klesnou na –2 až 4 stupně.