ČSSD do senátních voleb nasadí exšéfa sněmovny Vlčka

Praha – Bývalý předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček bude za ČSSD kandidovat v primárních senátních volbách za okres Šumperk. Podle serveru Novinky.cz Vlčka nominovalo předsednictvo sociálních demokratů. Do senátních voleb chce vyslat také bývalou zástupkyni ombudsmana Annu Šabatovou, pardubického hejtmana Radko Martínka a libereckého hejtmana Stanislava Eichlera. Volby do Senátu se uskuteční příští rok na podzim.

Šabatová potvrdila deníku Právo, že je připravena se voleb do Senátu za ČSSD zúčastnit. Vlček svůj zájem o senátorské křeslo potvrdil serveru Aktuálně.cz, v primárkách se o kandidaturu utká s dalšími čtyřmi nominovanými. O tom, kdo bude za Šumperk kandidovat, rozhodnou delegáti stranické konference ČSSD 19. listopadu.

Vlček rezignoval na funkci předsedy Poslanecké sněmovny loni na jaře kvůli kauzám spojeným s dotacemi a půjčkami. Jeho bývalému poradci Petru Vrtalovi totiž poslanci schválili 25 milionů korun na neziskové sportovní centrum, peníze ale skončily v luxusním hotelu. Vlček prý poslance osobně přesvědčoval, aby dotaci schválili. Vlček také splatil půjčku přes milion korun v hotovosti, což odporuje zákonu.