Státní zástupkyně prodloužila Bartákovi vazbu

Praha – Jaroslav Barták stíhaný za sexuální napadání asistentek zůstává ve vazbě, státní zástupkyně nevyhověla ani jeho žádosti o propuštění na kauci, rozhodovat bude soud. Lékař za propuštění na svobodu nabídl až milion korun, současně také nabízel nahrazení vazby slibem. Nedávno podal proti uvalení vazby ústavní stížnost.

Spolumajitel modřanské kliniky je stíhán za znásilnění, sexuální nátlak, vydírání, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Těchto skutků se podle policie dopouštěl na svých osobních asistentkách. Proti Bartákovi svědčí devět žen a hrozí mu až desetileté vězení.     

Pražská policie zadržela Bartáka koncem srpna na letišti v pražské Ruzyni po jeho návratu z dovolené. Po několikahodinovém výslechu ho pak obvinila a soud ho posléze poslal do vazby. Soudce se ztotožnil s návrhem státního zastupitelství a na lékaře uvalil vazbu ze všech tří zákonných důvodů. Tedy proto, že by mohl uprchnout, ovlivňovat svědky nebo ve své trestné činnosti pokračovat.