Cizinci ve Varnsdorfu brutálně zbili policisty v civilu

Varnsdorf - Skupina cizinců napadla v noci ve Varnsdorfu policisty v civilu a brutálně je zbila. Čtyři z mužů už jsou v cele, policie je chce poslat do vazby. Po dalších útočnících policie pátrá. Rvačka proběhla v jedné z místních restaurací. Důvodem k potyčce byla zřejmě pokuta, kterou jeden z cizinců od policie dříve dostal. Informaci přinesl server iDNES.

„K napadení došlo kolem 02:30 v jednom varnsdorfském baru, policisté tam byli ve svém volném čase,“ řekla policejní mluvčí Petra Trypesová. Sedm policistů napadla podle informací České televize skupina nejméně dvanácti cizinců různých národností. Na strážce zákona zaútočili pěstmi a kopanci, jednomu dokonce údajně dupali na hlavu. Cizinci zaútočili poté, co údajně jeden z nich v baru poznal policistu, který mu kdysi dal pokutu.  

Policisté utrpěli především pohmožděniny, jeden si musel nechat sešít tržnou ránu. Jak vážně jsou zraněni, mluvčí nesdělila: „Čekáme na vyjádření lékařů.“ Tři napadení zřejmě budou v pracovní neschopnosti. Všem zadrženým hrozí obvinění z trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě, za což mohou dostat až několik let vězení.

Video Telefonát Petry Tachecí
video

Telefonát Petry Tachecí

Podle televize Nova je jedním ze zadržených Albánec Tahir Alija, jehož ještě nedospělého syna před půl rokem při silniční kontrole zastavil jeden z napadených policistů. Mladík údajně neměl řidičský průkaz. „On se cítil být uražený, co jsme si vůbec dovolili, že on je tady někdo, že jsme to tady vůbec řešili,“ popsal událost Nově jeden z policistů.

Doplnil, že z baru chtěli proto odejít, ale skupina cizinců jim to už nedovolila. Bratr zadrženého podezřelého Asim Alija podle Novy ale tvrdí, že za incidentem byl jen alkohol. Nova doplnila, že Alijové patří k vlivné skupině Albánců ve Varnsdorfu, bratr účastníků dnešního incidentu Ruzhdi Alija byl před deseti lety odsouzen na 11,5 roku do vězení za to, že v září 1998 zastřelil muže ve Varnsdorfu. Trest si zatím neodpykal, po propuštění z vazby utekl.