Při nehodách dnes zemřelo pět lidí, většinou chodců

Chomutov - Dopravní nehody si dnes v Česku vyžádaly pět lidských životů. Většinou šlo o chodce, jednoho z nich přejelo v Chomutově až pět aut za sebou. O život přišla i žena, která v Ostravě-Porubě přebíhala tramvajové koleje.

Nehoda v Chomutově se stala po 17:00 na hlavním tahu z Jirkova. Podle policie tam automobil srazil chodce, kterého následně přejelo čtyři nebo pět aut. Muž, jehož totožnost policie zatím nezná, těžkým zraněním na místě podlehl. Ve zhruba stejné době havarovala čtyři osobní auta u Písku. Jeden člověk zahynul, dva lidé byli těžce zraněni a další tři utrpěli lehká poranění. 

Zřejmě první dnešní tragická nehoda se stala už před 03:00 v Býšti na Pardubicku, kde se srazila dvě osobní auta a dva chodci. Jeden chodec přitom zemřel a jeden člověk v autě byl zraněn. O něco později přišel v obci Zašová na Vsetínsku o život další chodec, který přecházel silnici mimo přechod a srazil ho autobus. Dopoledne pak tramvaj v Ostravě- Porubě srazila a několik metrů vlekla jednačtyřicetiletou ženu. Zraněním na místě podlehla.