V Krkonoších sněžilo, je tam až 25 centimetrů sněhu

Hradec Králové – Na hřebenech Krkonoš připadlo v noci na dnešek a během dneška zhruba 20 centimetrů sněhu. V nejvyšších partiích hor se teploty pohybují stále kolem bodu mrazu a chvílemi sněží, horská služba upozorňuje turisty na sníženou viditelnost. Sněžit bude zřejmě ještě dnes. Na Luční boudě bylo dnes po poledni zhruba 25 centimetrů sněhu, pěticentimetrová vrstva napadla již v neděli.

Zdroj: www.sniezka.karpacz.pl Autor: Piotr Krzaczkowski

V Krkonoších jsou v provozu zatím pouze části sjezdovek ve Špindlerově Mlýně a v Mladých Bukách, areály čekají na chladnější počasí, které umožní výrobu technického sněhu. Na tu je zatím ještě stále teplo, meteorologové ale předpovídají na další dny ochlazení. 

Přes15 centimetrů sněhu napadlo také na hřebenech Krušných hor. I tam správci lyžařských areálů čekají na chladnější počasí, aby mohli zasněžovat. Do práce už ale vyrazili silničáři. Silný vítr tam totiž vytváří sněhové jazyky a závěje. 

Do Česka dnes podle meteorologů začal proudit chladný vzduch od severovýchodu, sněhové přeháňky se mohou během dneška vyskytovat v hradeckém kraji v polohách nad 500 metrů nad mořem. Sněžit by mělo ve vyšších polohách hradeckého kraje i v dalších dnech. Meteorologové také varují před tvorbou sněhových jazyků.