Exšéfa pražských strážníků Kotrouše bude hájit Kramarič

Praha - Bývalého šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše, který je podezřelý z braní úplatku, bude hájit advokát Julius Kramarič. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN). Kramarič je považován za jednoho z nejdražších českých advokátů, podle listu by Kotrouš za jeho služby mohl zaplatit až statisíce korun.

Kotrouše policie zatkla na konci listopadu, a to chvíli po údajném převzetí úplatku. Média spekulovala, že peníze Kotrouš dostal od firmy, která pro město zařizuje odtahy aut, policie později uvedla, že prověřuje Kotroušovo jednání v několika zakázkách. Soud na Kotrouše uvalil vazbu kvůli obavě z možného ovlivňování svědků. V případě odsouzení mu hrozí pět až 12 let vězení. Vedení města ho postavilo mimo službu.

Kramarič listu potvrdil, že na kauze pracuje, podrobnosti ale nesdělil. „Nebudeme se vůbec vyjadřovat. To, co udělal, je vrchol. Po zprošťujícím rozsudku podáme rozsáhlé vyjádření,“ řekl obhájce.

Podle LN Kramarič nezveřejňuje, kolik si jeho kancelář počítá za hodinu, z dostupných údajů však vyplývá, že podobně vyhledávaní advokáti mají hodinovou sazbu od 3000 do 4000 korun. Jeho obhajoba by tak mohla Kotrouše stát statisíce korun. Ludvík Klema, který nastoupil na Kotroušovo místo v čele pražské městské policie, nechtěl komentovat, zda si člověk s platem šéfa strážníků může tak drahé služby dovolit.

Kramarič obhajoval například údajného šéfa arménské mafie v Česku Andranika Soghojana či příbramského fotbalového bosse Jaroslava Starku. Čelí však také podezření z trestných činů podplácení a vydírání.