Děti v Rakousku jedí v jídelnách zdravěji než jejich čeští vrstevníci

Praha – Jen málokoho překvapí, že úroveň stravovacích zařízení pro školy je v sousedním Rakousku o poznání vyšší než v Česku. S oficiálními výsledky výzkumu nyní přišla Jihočeská univerzita. Na rozdíl od rakouských jídelen pro školy, ale také pro nemocnice a domy pro seniory, v těch českých chybí nabídka zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a především lokálních potravin. Jak z projektu vyplývá, nezdravá strava a dovážení potravin nesvědčí ani životnímu prostředí. Z hlediska emisí nejvíc zatěžují ovzduší při výrobě žebírka s rýží, hovězí pečeně s knedlíkem a rajská omáčka.

Kvalita jídel ve stravovacích zařízeních se v Rakousku pohybuje docela jinde než v českých jídelnách. Rakouské talíře nad těmi českými podle vědců jednoznačně vítězí. „Jednu třetinu celého menu tvoří ovoce a zelenina, kdežto u nás jen necelou čtvrtinu, naopak u nás se sní dvakrát více moučných výrobků,“ podotkl realizátor projektu Jan Moudrý.

Děti zeleninu nechtějí, stěžují si kuchaři

Podle výzkumu jsou největší hříchy české kuchyně právě knedlíky, omáčky a nedostatek zeleniny. Kuchaři to ale nemají s s těmi nejmladšími vůbec snadné. Argumentují, že děti nejsou často ke zdravé stravě vedeny doma, a tak o ni nemají zájem ani v jídelně. „U nás není problém nabídnout dětem ovoce a zeleninu, u nás je problém, aby si ji ty děti vůbec vzaly,“ podotkla vedoucí školní jídelny v Českých Budějovicích Miloslava Horáková.

Průzkum také ukázal, že na stole v českých jídelnách naprosto chybí biopotraviny. Na rozdíl od rakouských sousedů, kde tvoří třetinu surovin. „Snažíme se samozřejmě, pokud je to možné, nakupovat potraviny regionální,“ konstatoval vedoucí kuchyně jídelny v rakouském Rohrbachu Johann Pernsteiner.

V českých jídelníčcích se dokonce neodráží ani sezónní a regionální potraviny. I proto se teď k průzkumu připojila jihočeská agrární komora. Chce hlavně navázat spolupráci kuchyní s místními pěstiteli. „Předpokládám, že i tohle by mělo hovořit ve prospěch regionálních potravin na talířích našich dětí,“ míní ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Hricová.