Nad Bártou se stahují soudní mračna, rozhodne žalobce

Praha – Server Aktuálně.cz přišel s informací, že předsedu poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu chce policie postavit před soud. Na tahu je nyní státní zástupce, který o podání obžaloby rozhodne. Podle informací serveru vyzval vyšetřovatel Bártu, aby se přišel seznámit se spisem, a dodal přitom, že důkazy podle jeho názoru postačují k podání obžaloby.

„Vyšetřovatel to takto formuloval, rozhoduje ovšem státní zástupce. My navíc navrhujeme výslech dalších devíti svědků,“ cituje Aktuálně.cz Bártova advokáta Oldřicha Chudobu.

Kriminalisté již v září Bártu obvinili z podplácení, nezařazeného poslance Jaroslava Škárku (dříve VV) tehdy začali stíhat kvůli podezření z přijetí úplatku. Bárta se podle policie snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Škárku a Kristýnu Kočí. V případě Kočí šlo o půl milionu korun, ve Škárkově případě o 170 tisíc korun. Škárka údajně část peněz použil, až poté věc ohlásil. Bárta od počátku tvrdí, že šlo o půjčky.

Vít Bárta pro ČT:

„Jsem přesvědčen o tom, že v daném spisu je dnes řada svědectví, která jasně říkají, že jsem nevinen… Jedině soud je kompetentní k tomu, aby jasně ukázal mou nevinu.“


Vyšetřovatel podle serveru do dneška vyslechl šest lidí. Kromě Bárty, Škárky a Kočí prý svědčili i Alena Maršálková, asistentka Kočí, vicepremiérka Karolína Peake a poslankyně VV Jana Suchá. Výslechy podle informací webu nepřinesly do vyšetřování žádný zvrat, policie se tedy rozhodla, že kauzu zkusí dostat před soud. „Definitivní slovo ale bude mít žalobce,“ píše server.