Mladý podnájemník v Dolních Kounicích zabil svého domácího

Brno/Dolní Kounice (Brněnsko) - Mnohaletý trest vězení hrozí mladíkovi, který se přiznal k vraždě svého domácího v Dolních Kounicích na Brněnsku. Tělo zavražděného muže našli kriminalisté minulý týden zaházené ve sklípku na zahradě. Leželo tam od ledna. Údajný pachatel činu, bývalý podnájemník, byl shodou okolností už ve vazbě za loupež. Nyní mu za vraždu hrozí až výjimečný trest, uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Čin se zřejmě stal už v lednu, kdy začali obyvatelé Dolních Kounic pohřešovat svého čtyřiašedesátiletého souseda a čilého účastníka místního společenského života. Dva týdny nezvedal svůj telefon a nikdo ho nepotkával.

Pohřešovaný muž část svého domku pronajímal. Nájemníci policistům řekli, že senior odjel ke kamarádovi na Znojemsku. Tam však nebyl a nikdo ze známých o něm nevěděl. Policisté proto domek prohledali a ve sklípku našli mrtvé tělo. Pitva prokázala cizí zavinění.

Motivem byly také peníze. Mladík počkal, až přijde důchod

„Pouhý den po nálezu těla zjistili kriminalisté i vraha. Ten je v současné době ve výkonu vazby v brněnské věznici, kam jej soudce poslal jako obviněného z trestného činu loupeže. Dopustil se jí začátkem února v Uherském Hradišti,“ uvedla Vedrová.

Podezřelý se k vraždě přiznal. U zavražděného bydlel necelé dva roky. V posledních týdnech před jeho smrtí měli několik konfliktů. Začátkem ledna se prý rozhodl, že jej zabije. Motivem byly také peníze, a tak čtyřiadvacetiletý mladík s vraždou počkal na to, až domácímu přijde důchod.

„Pár dní poté důchodce napadl ve spánku kladivem. Tím jej několikrát udeřil do hlavy a pak jej ještě bodal loveckým nožem do krku a hrudníku. Mrtvého odtáhnul do sklepa na zahradě a zaházel věcmi,“ popsala Vedrová. Zavražděnému podle ní ukradl peněženku s důchodem asi 7 000 korun a dva mobilní telefony.