Náměstek olomouckého primátora srazil ženu, ta zemřela

Olomouc - Auto, které v pátek v Olomouci smrtelně zranilo chodkyni, řídil náměstek tamního primátora Ivo Vlach. Oznámil to sám v krátkém prohlášení médiím. Ženu, která druhý den v nemocnici svým zraněním podlehla, srazil služebním vozem. Policie už vyloučila, že by řídil opilý.

„Třiapadesátiletý muž s vozidlem Škoda Superb z Olomoucka nesledoval situaci v silničním provozu a přehlédl chodkyni, kterou následně srazil. Žena po nárazu utrpěla vážné zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Žena utrpěla při nehodě vážné zranění, kterému v sobotu v nemocnici podlehla. „Byla k nám převezena žena s těžkým poraněním hlavy a těžkým poraněním mozku, okamžitě byla přemístěna na operační sál, kde ji operovali naši neurochirurgové, bohužel i přes veškerou jejich snahu krátce po operaci zemřela,“ uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

„Já jsem si vědom, že ty následky jsou velmi tragické a že to musí být pro děti té paní velice těžká situace,“ uvedl Ivo Vlach. K domněnce, že se nedostatečně věnoval řízení, se nechtěl vyjadřovat. Za neúmyslné zabití hrozí náměstkovi pro ekonomiku a dopravu až šest let vězení.