Předběhli Peake s registrací LIDEM, podala za to trestní oznámení

Praha - Politické uskupení LIDEM podalo trestní oznámení kvůli pokusu o registraci strany pod stejným názvem. Nově vznikající subjekt na politické scéně kdosi předběhl a podal žádost o zapsání uskupení pod stejným názvem na ministerstvu vnitra. Platforma vicepremiérky Karolíny Peake o registraci požádá příští týden, patrně už v pondělí.

Trestní oznámení podala Peake ve středu na Státní zastupitelství pro Prahu 1. Do dneška sbírá její platforma podpisy pod petici požadující založení nové strany. Již před týdnem však LIDEM oznámili, že získali dostatečný počet podpisů. Chtěli ale sbírat dál, aby vyloučili možné problémy vzniklé například chybným vyplněním podpisových archů.

Registraci, ve které žádá neznámý subjekt také o zapsání politické strany s názvem LIDEM, vrátilo podle deníku Právo ministerstvo vnitra k přepracování kvůli vadám.

Karolína Peake:

Karolína Peake„V současné době máme 1 664 podpisů, někteří občané ještě stále podpisy přinášejí do mé kanceláře. Konečné číslo oznámíme příští týden spolu s podáním o registraci na ministerstvu vnitra.“


Vznikající strana prozatím nemá logo ani internetové stránky. Za vytvoření symbolu strany vypsala platforma finanční odměnu. Název LIDEM podle vicepremiérky a vůdčí osobnosti seskupení Karolíny Peake vychází ze slov „liberální demokraté“. Peake a další členové platformy odešli z Věcí veřejných, které nahradili ve vládě. VV přešly do opozice.