Tragická bilance – v květnu zatím 59 mrtvých na silnicích

Praha - Letošní květen je na silnicích nejtragičtější za poslední tři roky. Čísla rapidně vzrostla po včerejší tragické nehodě u Hrádku nad Nisou, kdy o život přišli naráz čtyři lidé. Dnes zemřeli postupně další tři lidé. Zatím tedy statistiky evidují 59 mrtvých, a to ještě není měsíc u konce. Podle odborníků řidiči nedávají při řízení pozor a také zbytečně riskují.

Dnes přišel o život řidič nákladního auta, když se u Kašence na Znojemsku srazil s kamionem a osobním autem. Bourala i mladá řidička na Lounsku. Narazila do stromu, zranění podlehla na místě. Dítě, které vezla, nemělo vážná zranění, skončilo v nemocnici na pozorování. Třetím mrtvým byl 33letý muž, který vjel do protisměru a srazil se s dodávkou.

Podle dopravního psychologa Martina Kořána se na smutných statistikách může podílet i fakt, že nejsou příliš vidět dopravní policisté při výrazných preventivních akcích. Dopravní expert Robert Šťastný také poukazuje na to, že v květnu dochází k teplotním výkyvům, na které nejsou ještě lidé zvyklí. „Divný květen, zdá se, přináší divné nehody, velká teplota, člověk je unavený mnohem dříve, než byl zvyklý, neuvědomí si to,“ myslí si Šťastný.

Největší dopravní problémy čekají české silnice a dálnice tradičně o prázdninových měsících, nejrizikovější je podle policie prvních 14 dní v červenci a poslední víkend v srpnu.