Klasnová vyzvala Johna k souboji o křeslo šéfa VV

Praha – Předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných a manželka Víta Bárty Kateřina Klasnová bude kandidovat na funkci předsedkyně strany. Dosavadní šéf VV Radek John bude svou pozici obhajovat, vedle Klasnové jsou jeho dalšími vyzyvateli Michal Babák, Jan Blažek, Jiří Kohout a Petr Skokan. Informovalo o tom grémium strany s tím, že přímá volba nového předsedy a jeho místopředsedů proběhne od 16. do 20. června internetovým hlasováním.

Nejvíce hlasů dostali od jednotlivých klubů VV Klasnová s Johnem. Jejich podporu považuje Klasnová za zavazující. „Na výjezdech předsednictva v posledních dnech mne navíc ke kandidatuře vyzvalo i mnoho jednotlivců a komunálních osobností v regionech. Považovala bych za zbabělé, takto širokou podporu členské základny do volby předsedy VV odmítnout,“ uvedla Klasnová.

Výsledky přímé volby vedení strany budou vyhlášeny 21. června a v sobotu 23. června je ještě má posvětit volební konference VV ve Znojmě.

Radek John svůj záměr obhajovat post předsedy Věcí veřejných oznámil už minulý týden ve středu, v pátek svou kandidaturu oficiálně oznámil také poslanec a bývalý hejtman Libereckého kraje Petr Skokan.

VV se snaží stabilizovat po odchodu vicepremiérky Karolíny Peake a části poslanců do nového politického subjektu. Peake se tak rozhodla poté, co se strana vymezovala vůči vládní koalici a kladla si podmínky, za jakých v ní zůstane. Vedení VV dalo před dvěma týdny k dispozici své funkce. Jejich mandát měl přitom vypršet až za rok. Učinili tak předseda strany John, místopředsedkyně Klasnová a místopředseda Jiří Kohout.