Týden začne vydatným deštěm, o víkendu vysvitne slunce

Praha - Meteorologové varují před vydatným deštěm. Od zítřejšího večera až do středy by mělo pršet na většině území republiky, hlavně pak na horách. Hladiny řek by se ale výrazněji zvedat neměly. Naopak ve druhé polovině týdne by se měla objevit slunečná obloha. Do prázdnin by tak mezi deštěm mohly přijít někdy i tropické dny. Teploty by už po příštím víkendu mohly vystoupat nad tropických 30 stupňů, ale podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude období příštích 30 dnů co do teplot průměrné. Srážek by mělo zato spadnout víc, než činí normál pro dané období. Naplnit by se tak mohla alespoň částečně slova o Medardově kápi, která 40 dnů kape. 

Pro příští dny meteorologové předpovídají pokračování oblačného počasí se srážkami, které budou přechodně i vydatné. Během víkendu se pak bude oblačnost zmenšovat, přeháňky nebo bouřky se objeví jen ojediněle. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 7 stupňů Celsia, ve druhé polovině období mezi 17 až 12 stupňů. Denní maxima se budou v příštích dnech pohybovat jen mezi 16 a 21 stupni, postupně se pak bude oteplovat až k denním teplotám kolem 31 stupňů Celsia. 

I posledních deset dnů školního roku budou provázet četné srážky. Kolem vysvědčení by mělo oblačnosti ubývat, přeháňky a bouřky se objeví jen místy. Vystřídá je slunečno, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 24 stupni, v posledních červnových dnech se maxima posunou mezi 22 a 28 stupňů Celsia. 

Prázdniny začnou podle předpokladů meteorologů polojasným počasím s ojedinělými bouřkami. Při slunečném počasí dosáhnou denní maxima místy 30 stupňů. Později začne přibývat oblačnosti a srážky budou četnější, teploty klesnou na 20 až 26 stupňů.