Jako každý rok se běží pro Paraple

Praha – V pražských letenských sadech vyběhl odpoledne na pomyslnou benefiční trať 13. ročník Běhu pro Paraple. Akce se koná jako již tradičně na podporu Centra Paraple, které už 18 let pomáhá vozíčkářům a jejich rodinám. Charitativní akci zahájil herec a prezident správní rady centra Zdeněk Svěrák.

 

Na start stometrové trati se jako každý rok postavily i další známé tváře - třeba herec Jiří Macháček se svou kapelou MIG 21 či herec Pavel Nový. „Letos se osobnosti střídají v roli startéra a také běhají. Já jsem začal závod jako první startér, po mně byl Jaroslav Uhlíř, pak tam byl Zdeněk Izer, Pavel Nový, doběhl Pavel Táborský,“ jmenoval Zdeněk Svěrák některé z dobročinných běžců.

Pořadatelé už tradičního běhu zvolili pro letošek motto „Bavte se na náš účet 932 932 932/0300“. Na konto s tímto číslem mohou dárci také dál přispívat. Kromě běžeckého klání organizátoři připravili i závod na koloběžkách. Pro letošek získali pro svou akci také ultramaratonce Miloše Škorpila.

Video Běh pro Paraple tématem Událostí
video

Běh pro Paraple tématem Událostí

Startovné letos činilo 300 korun. Za ně účastník získal i tričko. Na něm je kreslený vtip: Vozíčkářka se ptá vozíčkáře, jaké dvě věci by s sebou chtěl mít na pustém ostrově. Nohy, odpověděl. Tričko slouží i jako symbolická vstupenka na koncert kapely MIG 21, kterým charitativní akce večer vyvrcholí. Přesný výtěžek běhu budou pořadatelé znát za pár dní.

Ti, kdo se na Letnou nedostanou, můžou Paraple podpořit třeba dárcovskou SMSkou ve tvaru DMS PARAPLE na číslo 87777. Cena jedné SMS je 30 korun, na konto Paraplete poputuje 27 Kč.

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál.