Třetím náměstkem Červíčka je šéf středočeské policie Kučera

Praha - Nový policejní prezident Martin Červíček pověřil pozicí náměstka pro trestní řízení Václava Kučeru (52), který dosud šéfoval policii Středočeského kraje. Funkce, kterou sám Červíček dříve zastával, je spojená se službou kriminální policie a vyšetřování.

Kučera pracuje u policie od roku 1979 a má praxi z oblasti vyšetřování z různých úrovní řízení. „Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a disponuje bezpečnostní prověrkou na stupeň utajení tajné,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Policejní prezident tak má nyní tři náměstky: kromě Kučery ještě Tomáše Kužela, odpovědného za vnější službu, a Pavla Osvalda, který se věnuje informatice a evropským projektům. „Ekonomické zajištění policejního sboru a personální problematiku bude řešit přímo policejní prezident,“ dodala Zoulová. Další změnou ve vedení policie je jmenování Milana Pospíška do funkce celostátního šéfa kriminalistů. Podle Zoulové vyhrál výběrové řízení vypsané již dříve Lessym.

Červíček je šéfem policie od středy minulého týdne, kdy jeho předchůdce Petra Lessyho obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy. Ministr vnitra Jan Kubice jej poté téměř okamžitě propustil ze služebního poměru.