Median: Největším favoritem přímé volby stále Fischer

Praha – Největší šanci uspět v prvním kole prezidentské volby má bývalý premiér Jan Fischer. Svou podporu mu vyjadřuje 34 procent lidí, kteří se zúčastní přímé volby prezidenta. Následuje někdejší premiér Miloš Zeman s podporou 20,5 procenta voličů a na třetím místě je ekonom Jan Švejnar s deseti procenty. Vyplývá to ze srpnového průzkumu agentury Median, kterého se zúčastnilo 968 respondentů.

Na dalších místech skončili straničtí kandidáti: místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg mají podporu 5,5 procenta dotázaných, místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) má pětiprocentní podporu.   

Pokud žádný z kandidátů nezíská více než 50 procent hlasů v prvním kole, bude následovat kolo druhé. Median se proto dotazoval i na tři nejpřijatelnější kandidáty pro druhé kolo. I v této kategorii vede Fischer (54 %), Miloše Zemana mezi trojici zařadilo 37 % lidí a Jana Švejnara 22,5 procenta. Poměrně úspěšný zde byl Vladimír Dlouhý, který je přijatelný pro 16,5 procenta dotazovaných.