Z vraždy tříletého chlapce v Herálci obvinila policie jeho matku

Herálec - Ze čtvrteční vraždy tříletého chlapce v Herálci na Žďársku obvinila policie jeho osmatřicetiletou matku. Žena je ve vazbě. Hrozí jí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Matku odvezli policisté z domu, kde bylo nalezeno mrtvé dítě. 

„S ohledem na věk dítěte a s ohledem na jeho rodinu se nebudeme vyjadřovat k tomu, jakým způsobem dítě zemřelo,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. To, že chlapec zemřel násilnou smrtí, ukázaly výsledky pitvy. Policie o tom informovala v pátek.

Podle pátečních informací policie se v domě našel i mrtvý pes. Ve vsi se pak říkalo, že chlapec zemřel na zadušení. Sousedé mluvili o tom, že matka mohla zabít syna v opilosti. Čírtková dnes uvedla, že se policie zatím nebude vyjadřovat ani k otázce zdravotního a psychického stavu ženy v době úmrtí dítěte.

Na tragédii upozornil rodinný přítel, který přišel na návštěvu. Provozovatel jihlavské záchytky České televizi potvrdil, že zde ve čtvrtek večer přijali silně opilou ženu, v pátek v poledne si ji odtud po vystřízlivění odvezla policie.