Muž hospitalizovaný v Ostravě metanolem otrávený není

Ostrava - U devětačtyřicetiletého muže hospitalizovaného dnes v ostravské fakultní nemocnici se prvotní podezření na otravu metylalkoholem neprokázalo. Informaci potvrdil i Ústav soudního lékařství v Ostravě, podle něhož se během testů neprokázala přítomnost kyseliny mravenčí. Muž nesplňuje kritéria laboratoře pro pacienty s intoxikací metanolem - šlo podle všeho o epileptika, který jen delší dobu požíval alkohol.

Celkový počet intoxikovaných osob v kraji tak zůstává nezměněn, jedná se o 30 osob, dalších 16 lidí pak v kraji po otravě zemřelo, v celém Česku to bylo 26 osob. Mnozí lidé, kteří otravu přežili, však budou mít trvalé následky, především poškozený zrak.

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že policie dnes v souvislosti s kauzou otrav metanolem obvinila dalšího muže, počet obviněných osob tak v regionu stoupl na 25. Vzrostl i počet domovních prohlídek a jiných prostor, kterých už policisté provedli více než 70. Moravskoslezští policisté rovněž v souvislosti s metanolovou aférou provedli téměř 25 tisíc kontrol.