ČT24

ČT24
neděle 2. srpna 2015 Gustav

Sdružení rozesílá zdarma semínka konopí pro léčebné účely

Velikost textu:

Praha – Sdružení Legalizace.cz začalo zájemcům zdarma nabízet semínka konopí neboli marihuany. Zašle je prý lidem, kteří si chtějí rostlinu vypěstovat pro vlastní léčbu. Svou akci nazvalo Semínka seniorům a chce tak poukázat na léčivé účinky konopí, zároveň požaduje legalizaci marihuany pro léčebné účely. Věci veřejné avizovaly, že zákon legalizující lékařské konopí chtějí předložit ve sněmovně.   

Konopí
 • Konopí autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2090/208903.jpg?1294833219
 • Konopné masti autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/20/1922/192165.jpg?1283708788

"Jsme si plně vědomi, že jakékoliv neoprávněné nakládání s léčivým konopím, které obsahuje více než 0,3 procenta THC, je v současné době nelegální. Všechny žadatele o rizicích spojených s pěstováním a držením léčivého konopí informujeme," uvedl organizátor akce Robert Veverka.   

Sdružení žadatelům semínka dodá, pokud mu pošlou obálku se známkou a přiloží i čestné prohlášení o tom, že si chtějí vypěstovat konopí jen pro vlastní léčbu. Zájemci mohou dostat i radu, kde najdou potřebné informace o pěstování a legislativě. Svou akcí však chtějí organizátoři vzbudit zájem hlavně odborníků na drogovou problematiku i lékařů. 

Na sdružení se podle jeho předsedkyně Hanky Gabrielové stále častěji obracejí senioři s dotazy, kde by si mohli konopí pro léčbu opatřit. Akci organizace pořádá už potřetí. "Po celé republice jsme rozeslali přes kilogram semínek, a stovky lidí tak měly možnost si jednoduše obstarat vlastní léčivou bylinu místo nakupovaní předraženého konopí neznámé kvality na černém trhu," uvedla Gabrielová. 

Léčivé konopí můžou lidé legálně získat v Holandsku, Švýcarsku nebo Belgii. U nás je za pěstování do pěti rostlin pokuta až 15 tisíc korun. Jsou ovšem i případy, kdy za pěstování marihuany pro léčivé účely hrozilo několik let vězení. A právě to chce sdružení Legalizace změnit. "Žádáme proto vládu, aby konopí pro léčebné účely zlegalizovala a ochránila před pokutami, zatýkáním a trestním stíháním všechny občany ČR, kteří by mohli léčivé konopí užívat ke zmírnění nebo odstranění svého utrpení," uvedl Veverka. A zdá se, že se lékařskému konopí blýská na lepší časy, Věci veřejné totiž nedávno oznámily, že záměr podporují, v dohledné době chtějí návrh předložit v Poslanecké sněmovně.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.