Restaurace zůstávají kvůli alkoholu nadále pod dozorem

Praha - Zvýšené hygienické kontroly v restauracích a dalších provozovnách veřejného stravování budou pokračovat i po zmírnění prohibice. Na poradě s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) se na tom shodli krajští hygienici s tím, že se zaměří na otevřené a podezřelé láhve; vedle kontrol alkoholu se ale chtějí vracet i k běžným kontrolám potravin.

„Zvýšená kontrola bude především alkoholu v otevřených láhvích. Ve zvýšené míře budou pokračovat odběry vzorků také u uzavřených láhví, které se budou hygienikům zdát podezřelé,“ uvedl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

Hygienici budou prověřovat alkohol nejen na přítomnost metanolu, ale také izopropanolů, které svědčí o tom, že alkohol byl vyroben z původně denaturovaného lihu. „Pokud objeví metanol nebo izopropanol, předají zjištění policii a celní správě,“ řekl Sršeň. Ostatní pochybení budou řešit ve správním řízení, kdy mohou uložit pokutu až tři miliony korun.

V krajích budou nadále zasedat krizové štáby, scházet se budou jednou až dvakrát týdně, v případě potřeby častěji. Centrální krizový štáb na ministerstvu se bude scházet jednou za týden.

Heger: Nastal postkulminační stav

Prohibice na tvrdý alkohol od 20 procent byla zmírněna ve čtvrtek. Destiláty vyrobené do konce loňského roku mohou už restaurace i obchody volně prodávat, k tvrdému alkoholu vyrobenému letos si musejí do 60 dnů opatřit dokumenty o původu lihu. Pokud je nezískají, musejí alkohol zničit.

Celkem bylo v epidemii 76 otrav, k dnešku je potvrzeno 27 úmrtí. Heger to označil za „postkulminační stav“. Podle Hegera kontroly hygieniků, potravinářské i obchodní inspekce a testování hasičů ukazují na to, že zatížení sítě jedovatým nebo nelegálním alkoholem klesá.