Polský kamion havaroval na Náchodsku. Řidič zemřel

Dolany (Náchodsko) - Třiašedesátiletý řidič polského kamionu, který dnes ráno havaroval u Dolan na Náchodsku, zemřel později v hradecké fakultní nemocnici. Do nemocnice ho s těžkými zraněními transportoval vrtulník. Oznámila to mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Mezi obcemi Dolany a Svinišťany na Náchodsku na hlavním tahu z Hradce Králové do Polska se po 08:00 srazily polský kamion a osobní auto. Kamion se převrátil do příkopu na bok. Auto skončilo v protilehlém příkopu. Kvůli vyšetřování nehody a vyprošťování kamionu byla silnice zhruba sedm hodin do 15:00 uzavřena a auta musela objížďkou přes Chvalkovice.

Byla mlha a mokrá silnice

Třiadvacetiletý řidič osobního auta Hyundai Getz skončil s lehkým zraněním v náchodské nemocnici. V autě jel sám, alkohol před jízdou nepil. Kamion, který vezl kovové konstrukce do Německa, při havárii přerazil a vyvrátil strom. Jeho kabinu náraz zcela zdemoloval. Oba vozy jely ve směru na Hradec Králové. Příčiny a okolnosti nehody policie vyšetřuje. „Byla mlha a silnice byla mokrá. Namrzlá nebyla,“ řekla Ježková.

Rychlostní silnici R10 ve směru na Mladou Boleslav blokovala dnes přes hodinu nehoda dvou aut. Dva lidi se při ní těžce zranili. Nepříznivé počasí způsobilo během víkendu mnoho nehod. Ve většině případů řidiči nepřizpůsobili jízdu mokré nebo zledovatělé vozovce. Meteorologové varují, že podobná situace by mohla pokračovat. Od dvacáté hodiny až do úterního rána platí výstraha před náledím pro celé území České republiky.