Zpěvák Blythe si na fanouškovi vybil zlost, píše žalobce o smrti mladíka

Praha - Americký zpěvák Randy Blythe, který při pražském koncertě v roce 2010 srazil z pódia fanouška, jednal podle státního zástupce úmyslně. Píše to server Novinky.cz s odvoláním na text obžaloby. Podle serveru se v ní mimo jiné píše, že zpěvák měl zlost kvůli špatné organizaci a na devatenáctiletém mladíkovi, který vylezl na pódium, si ji vybil. Sražený fanoušek po dvou týdnech podlehl vážným zraněním hlavy, Blythovi hrozí desetiletý trest.

 

Městské státní zastupitelství v Praze podalo na frontmana kapely Lamb of God obžalobu na přelomu listopadu a prosince. Hlavní líčení je pak nařízeno na začátek února 2013. Státní zástupce podle informací serveru v obžalobě dospěl k závěru, že v žádném případě nešlo čistě o nešťastnou náhodu.

„Obviněný nezvládl situaci během koncertu, vadilo mu nevyhovující prostředí, malé pódium, nedostatečná pořadatelská služba,“ popsal v obžalobě státní zástupce Vladimír Mužík zpěvákovo rozčilení, které dokládají i další svědci. 

„V této situaci žádným způsobem neohrožoval obviněného, nehýbal se, neprojevoval žádné známky agrese vůči němu,“ píše žalobce o fanouškovi, který se dostal na pódium. Poškozený si prý dokonce některá zpěvákova gesta přímo vyložil jako „pozvánku“ k lezení po jevišti.

Podle žalobce si Blythe musel být vědom, že sražením z pódia může fanouškovi způsobit vážné poranění. Zpěvák nebyl nikdy trestán, podle psychologů a psychiatrů netrpí žádnou duševní poruchou, není ani chorobně agresivní. Přesto podle žalobce situaci na koncertě nezvládl. Za nejzávažnější přitěžující okolnost považuje státní zástupce neodčinitelný následek Blythova činu v podobě smrti mladíka.