Leden 2013 bude průměrný, slunečních paprsků se moc nedočkáme

Praha - Leden 2013 by měl být podle aktuální předpovědi meteorologů teplotně i srážkově průměrný. Průměrný úhrn srážek má být 37,5 milimetru, teplota pak minus 2,1 stupně. Meteorologové po celý měsíc očekávají po většinu času velkou oblačnost a místy déšť, na horách srážky smíšené.

V období od 1. do 10. ledna očekává Český hydrometeorologický ústav velkou oblačnost, místy déšť, který bude četnější před polovinou dekády. Na horách budou srážky smíšené nebo i dešťové. Místy budou mlhy, zejména ve druhé polovině dekády. Nejnižší noční teploty od plus dvou do minus čtyř stupňů Celsia, nejvyšší denní teploty od nuly do plus šesti.

Ve druhé dekádě od 11. do 20. ledna očekávají meteorologové pokračování velké oblačnosti a místy déšť, na horách srážky většinou sněhové. V dalších dnech by měla být proměnlivá oblačnost, občas se sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Nejnižší noční teploty plus jeden až minus pět stupňů Celsia, postupně minus tři až minus devět stupňů, při malé oblačnosti kolem minus 12 stupňů. Nejvyšší denní teploty nula až plus šest stupňů, postupně minus čtyři až plus dva stupně Celsia.

Bouřka
Zdroj: facebook
Autor: Ivana Vostřáková

V dekádě od 22. do 31. ledna předpokládají meteorologové velkou oblačnost, místy se srážkami, většinou sněhovými. Přechodně by mělo být polojasno a místy mlhy. Nejnižší noční teploty od nuly do minus šesti stupňů Celsia, při malé oblačnosti kolem minus deseti stupňů. Nejvyšší denní teploty minus tři až plus tři stupně Celsia.

Nejméně srážek v tomto období bylo v roce 1964, 14,2 milimetru, nejvíce v roce 1976, 96,8 milimetru. Nejchladněji bylo v roce 1940 a 1942, minus 11,1 stupně Celsia, nejtepleji bylo v roce 2007, plus 3,7 stupně Celsia.