Komunisté vyslechli Bobošíkovou, ve volbě ji ale nepodpoří

Praha - Komunisté nepodpoří v kandidatuře na Hrad ani Janu Bobošíkovou, která se dnes o jejich podporu ucházela na osobním setkání. KSČM tak zatím svým voličům nedoporučila žádného z uchazečů o funkci prezidenta. Lidé by měli volit levicové kandidáty, řekl novinářům po slyšení Bobošíkové předseda komunistů Vojtěch Filip. Komunisté podle něj ani nerozšířili své usnesení, v němž uvádí, že stranu o podporu požádali Miloš Zeman a Jiří Dienstbier.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Tomáš Krist

„Zeptal jsem se členů výkonného výboru, jestli chtějí měnit rozhodnutí, a protože se paní Bobošíková deklarovala jako pravicový kandidát, tak jednoznačně změnu nikdo ani nepožadoval,“ uvedl Filip.

Bobošíková představila vedení KSČM svůj prezidentský program a odpovídala na otázky. Slyšení trvalo asi půl hodiny. Bobošíková označila atmosféru debaty za velmi příjemnou, komunisté ji prý při odchodu odměnili potleskem.

Že není levicovou političkou, zmínila už v dopise s žádostí o přijetí. Na dnešním slyšení se podle ní debatovalo o sociálním státu, Evropské unii, ekonomické diplomacii i o amnestii vyhlášené prezidentem Václavem Klausem.