Volební lístky pro 2. kolo musí do skartovačky – měly chybu

Praha - Tiskárna Moraviapress vytiskla volební lístky pro druhé kolo prezidentské volby podle ministerstva vnitra bez řádné autorizace a s chybou. Miliony lístků musí na vlastní náklady tisknout znovu. Upozornil na to server iHNed.cz. Řádný průběh voleb to ale nijak neohrozí.

„Podle smlouvy na lístcích musí být informace, že se jedná o druhé kolo voleb, což se nestalo. Chyběla na nich také autorizace ministerstva vnitra,“ řekl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Tiskárna již podle něj lístky stáhla. Průběh volby situace nijak neohrozí. „Stát za tisk nových lístků už nebude platit nic navíc,“ dodal. Ministerstvo vnitra spolupracovalo s tiskárnou Moraviapress už při několika volbách v Česku. Podle Řepky s ní dosud mělo jen dobré zkušenosti.

„Pro nás se nic nemění, lístky stihneme vytisknout v termínu,“ uvedla manažerka veřejného prodeje Moraviapressu Markéta Dvořáková. Stát za vytištění a distribuci lístků pro první a druhé kolo prezidentských voleb zaplatí dohromady 25 milionů korun.

Druhé kolo přímé volby prezidenta České republiky se uskuteční 25. a 26. ledna. Voklební lístky se jmény lístky postupujících kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga lidé dostanou ve volebních místnostech.