Zkontrolujte si známku na své SPZ, může být nekvalitní

Praha/Jihlava – Ministerstvo dopravy řeší problém s nekvalitními kontrolními nálepkami známek technické kontroly, které jsou součástí registračních značek aut. Červené a zelené známky prokazující platnost technické kontroly a měření emisí se totiž často odlupují a nejsou příliš čitelné. Na známce nelze třeba přečíst vytisknuté údaje. Výměna známky přijde nejvýše na 60 korun, počkat si na ni může řidič na každé stanici technické kontroly.

Ministerstvo dopravy už vypovědělo smlouvu stávajícímu dodavateli a vybralo novou tiskárnu. Resortu ale pořád zbývá zhruba 1,2 milionu nekvalitních nálepek, které z oběhu nestáhne. Nové nálepky se mají dostat do oběhu od června 2013.

Při jízdě s nečitelnou nálepkou se řidič dopouští přestupku. Policisté na Vysočině ale podle vrchního krajského komisaře Petra Halána kladou důraz především na platnost STK, kterou mohou zjistit ve vlastních databázích. V případě nekvalitní známky prý řeší celou situaci domluvou.

Vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Jihlavy Ján Tinka: „Řidič je povinen navštívit registrační místo a okamžitě si nechat vystavit novou kontrolní známku.“