Lidovci načrtli spolupráci se Zemanovci

Praha – Po setkání s nastupujícím prezidentem Milošem Zemanem předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek avizoval, že pokud jeho strana i Strana práv občanů ZEMANOVCI (SPOZ) uspějí ve volbách do sněmovny, mohly by oba subjekty spolupracovat. Politici spolu asi hodinu probírali možnosti povolebního vyjednávání. Bělobrádek Zemana pozval na červnový volební sjezd své strany v Olomouci. Zeman stihl přijmout také velvyslance USA Normana Eisena, s nímž probíral dostavbu elektrárny Temelín, i izraelského velvyslance Jaakova Lévyho.

„Naše programy se samozřejmě rozcházejí v některých akcentech a parametrech, ale v mnoha principech se překrývají,“ řekl Bělobrádek. Šéf lidovců připomněl, že se Zemanovci už spolupracují třeba v Pardubickém kraji. „Takže určitě spolu budeme konzultovat naše názory na některé oblasti politické scény a řešení některých problémů,“ dodal. Hovořili také o současné situaci v obou parlamentních komorách.

Lidovecký předseda ocenil pozvání od Zemana. Je prvním zástupcem strany bez poslanců, jehož budoucí prezident oficiálně přijal. „Doufám, že jde i o nějaký signál toho, že budoucí prezident vnímá KDU-ČSL jako relevantní politickou sílu, která v krajských volbách získala 9 procent mandátů a má velkou šanci se vrátit do sněmovny a hrát v parlamentu významnou roli,“ prohlásil Bělobrádek. Jako dar přinesl Zemanovi víno.

Video Reportáž Štěpánky Martanové o návštěvách u Miloše Zemana
video

Reportáž Štěpánky Martanové o návštěvách u Miloše Zemana

Reportáž Štěpánky Martanové o návštěvách u Miloše Zemana

u 21.02.2013

Rozhovor Pavla Bělobrádka s novináři při příchodu k Miloši Zemanovi

KDU-ČSL i Zemanovci se v průzkumech veřejného mínění většinou pohybují kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Parlamentu.