Východ Česka zasáhnou silné bouřky, hrozí rozvodnění toků

Prah - Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Jihomoravský, Královéhradecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj a pro Kraj Vysočina, a to od středečního dopoledne do čtvrtečního rána. Bouřky mohou být ojediněle doprovázeny intenzivními srážkami s úhrny kolem 40 milimetrů, nárazy větru až 70 km/h a výjimečně také kroupami.

Ve středu večer a v noci na čtvrtek budou srážky v horských oblastech na severu a severovýchodě republiky místy přecházet i v trvalejší. V těchto místech nelze podle meteorologů vyloučit zvýšení hladin toků, zejména ty menší mohou krátkodobě dosáhnout i prvního stupně povodňové aktivity.

Meteorologové varují, že v některých částech Česka lze ojediněle očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt nebo zatopení níže položených míst a sklepů. Lidé by kvůli prudkému větru měli také zajistit okna a dveře a odstranit nebo upevnit volně položené předměty, například zahradní nábytek nebo slunečníky.