Policie plánuje bezpečnostní akce, posvítí na prázdninové řidiče

Praha - Policie hodlá v průběhu letních prázdnin uspořádat dvě bezpečnostní akce. Ta první proběhne v prvních třech prázdninových víkendech a zaměřit se chce především na provoz po hlavních silnicích. Druhá akce se uskuteční od 21. do 27. července, kdy policisté budou kontrolovat provoz především výletních autobusů. V souvislosti s koncem školního roku bude nyní policie více dohlížet u základních škol.

Zdroj: ČTK Autor: René Fluger, Josef Horázný

Kromě celorepublikových akcí plánují policisté řadu menších regionálních bezpečnostních kontrol. Měly by být zaměřené  na rizikové účastníky silničního provozu, ať už jsou to chodci nebo motorkáři či cyklisté.

Policie varuje: Před dlouhou cestou je třeba se pořádně vyspat

Policie řidičům doporučuje, aby si během léta dávali pozor zejména na únavu spojenou s teplým počasím a silným sluncem. Vzít v úvahu by měli i silnější intenzitu provozu spojenou se svátečními řidiči a zvýšeným pohybem motorkářů, chodců a cyklistů. Na dalekou cestu automobilem je tak potřeba se vydat po řádném odpočinku a zbytečně nespěchat.

Policie v červnu ve srovnání s minulým rokem zaznamenala výrazně více nehod se smrtelnými následky. Dosud na silnicích zahynulo 54 lidí, což je ve srovnání s loňskem o 27 úmrtí více. Statistiku loňského června ale ovlivnily povodně, kvůli kterým se počet závažných dopravních nehod výrazně snížil. Ve srovnání s předchozími roky už letošní červen tak výrazný nárůst úmrtí na silnicích nepředstavuje.