Prázdniny v plném proudu, na silnice vyrazily stovky policistů

Praha – Stovky policistů dohlížejí na bezpečnost na hlavních silničních tazích. Plánovaná bezpečnostní akce má zajistit, aby se neopakovala černá čísla z předchozího prázdninového víkendu, kdy při nehodách zemřelo 7 lidí.

Policisté vyrazí do terénu i příští víkend. V plánu je i další bezpečnostní akce – od 21. do 27. července budou kontrolovat výletní autobusy. Policejní opatření jsou tak rozsáhlá i kvůli bilanci posledních týdnů: na silnicích zemřelo v červnu při nehodách 67 lidí, těžké zranění utrpělo 279 lidí. Podle dostupných policejních statistik je červen nejtragičtějším letošním měsícem.

Kromě celorepublikových akcí plánují policisté řadu menších regionálních bezpečnostních kontrol. Měly by být zaměřeny na rizikové účastníky silničního provozu – chodce, motorkáře a cyklisty.

Během léta by si řidiči měli dávat pozor zejména na únavu spojenou s teplým počasím a silným sluncem. Vzít v úvahu by měli i silnější intenzitu provozu spojenou se svátečními řidiči a zvýšeným pohybem motorkářů, chodců a cyklistů. Řidiči by proto měli vyjíždět odpočatí, zbytečně nespěchat a vzít v úvahu, že nejsou na komunikacích sami.