Kohout tvrdí, že jeho průkazky nejsou padělky

Praha - Známý mystifikátor Lukáš Kohout tvrdí, že průkaz asistenta senátora i parkovací průkaz poslance, jimiž se prokazuje, nejsou padělané. Prý je dostal od Romana Housky (ČSSD) a Hany Orgoníkové (ČSSD). Ti to ale nemohou potvrdit, neboť již zemřeli. Věc už šetří policie. 

„Průkaz asistenta senátora PČR mi vydal partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Roman Houska z ČSSD, neboť nás pojilo politické podnikání… Parkovací průkaz poslance Parlamentu ČR jsem obdržel od členky sociální demokracie a poslankyně Hany Orgoníkové, která mé vozidlo i využívala,“ sdělil Kohout. Pokud ho policie o to požádá, průkazy jí prý vydá. 

Senátoři se kvůli Kohotově průkazu obrátili na policii. Asistentem prý není a na kartě je navíc zneužitý podpis předsedy Senátu Milana Štěcha. Štěch přitom průkazy senátorských asistentů nepodepisuje.

Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou. Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu, letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.