Druhý prázdninový víkend na silnicích: zatím sedm mrtvých

Praha - Od pátku přišlo na českých silnicích o život sedm lidí, navzdory posílenému počtu policejních hlídek v terénu. V několika případech šlo o motorkáře. Tragická bilance se tak minimálně vyrovná prvnímu prázdninovému víkendu, kdy rovněž zemřelo sedm lidí. Číslo se ale ještě může změnit; policie statistiky uzavře až během pondělí.

Policie nasadila napříč republikou přes dva a půl tisíce lidí, přesto lidé na silnicích umírali. Na silnici z Čisovic směrem na Bojov v okrese Praha-západ zemřel dnes po poledni mladý motorkář. Záchranáři po příjezdu na místo nehody už mohli jen konstatovat smrt. Další dva motorkáři zemřeli v sobotu. Jedna nehoda se stala u obce Kovanice na Nymbursku. Řidič osobního auta nedal motorkáři přednost. Lékaři se snažili muže resuscitovat, zraněním ale podlehl. Druhý motorkář zemřel na Pražském okruhu poblíž Jesenice, když narazil do svodidel. Spolujezdkyně utrpěla těžká zranění, záchranka ji v bezvědomí odvezla do motolské nemocnice.

Další sobotní obětí je cyklista, kterého odpoledne u obce Žernovice na Prachaticku srazil řidič osobního auta. Cyklista jel po hlavní silnici, řidič fiatu mu ale nedal přednost. Zemřel na místě. Na silnici mezi Plasy a Kralovicemi na Plzeňsku pak řidič osobního auta nepřežil srážku s nákladním autem. 

Policisté chystají zvýšenou prevenci i příští víkend - kvůli dovoleným, ale i uzavírkám lze očekávat hustší provoz.