Česko opět zasáhly silné bouřky, na Děčínsku narazil vlak do stromu

Praha - Východ Moravy odpoledne zasáhly silné bouřky s přívalovým deštěm, který zvedl hladiny tamních řek. Na Jičínce byl dosažen druhý povodňový stupeň, hladina už ale začala klesat. Silná bouřka, která vyvracela stromy, se prohnala i částí Ústeckého kraje. Do jednoho stromu narazil u Františkova nad Ploučnicí osobní vlak.

Kvůli dešti a bouřkám hasiči zasahovali na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku a v Ostravě. „Šlo například o čerpání vody. V nemocnici na Fifejdách v Ostravě je opřený strom o budovu, ale nemělo by jít o nic vážného,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín. Na Novojičínsku ojediněle napršelo v úhrnu až 50 milimetrů vody. Jičínka dosáhla druhého stupně povodňové aktivity, ale větší problémy nezpůsobila. Hladina už navíc začíná opět klesat.

Na Děčínsku měli hasiči desítky výjezdů

V Ústeckém kraji bouřka vyvracela stromy. Do jednoho z nich narazil u Františkova nad Ploučnicí na Děčínsku osobní vlak. Náraz se ale obešel bez zranění. Hasiči evidují kolem desítky výjezdů, většinu z nich právě na Děčínsku. Většinou šlo o popadané stromy a větve do drátů nebo na silnice. V Lobendavě se zřítil vzrostlý strom vedle rodinného domu a větvemi zůstal opřený o střechu. Nikdo nebyl zraněn.

V dalších dnech už se ale začne pomalu oteplovat. V sobotu a v neděli by mělo být polojasno, odpoledne přechodně oblačno. V neděli se vyšplhají teploty až na 28 stupňů Celsia. Bouřky a přeháňky se objeví znovu v pondělí a v úterý. Od středy začnou srážky opět ubývat a porostou také teploty.