Pohřešovaný taxikář se ozval rodině, odjel do Francie

Praha - Hledaný devětadvacetiletý taxikář Miloš Novák se v noci na dnešek ozval svým blízkým a sdělil, že odjel do Francie. Detektivové podle informací Radiožurnálu začali okamžitě prostřednictvím Interpolu ověřovat jeho totožnost. Po muži od úterý pátrali policisté.

„V současné chvíli tedy ještě nemáme oficiálně potvrzeno, že se skutečně jedná o pohřešovaného muže, ale s největší pravděpodobností tomu tak bude. To, proč odjel a nedal svým blízkým jedinou zprávu, bude předmětem dalšího prověřování. Hledaný by měl být zdráv a bez jakékoliv jiné újmy,“ uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Novák pracoval v hlavním městě jako taxikář. Naposledy byl viděn v pondělí ráno v Praze 6 a od té doby o něm neměla jeho rodina žádné informace. Případ proto převzali detektivové, kteří vyšetřují nedávné vraždy tří taxikářů v Praze.

První vražda se stala počátkem letošního února. Tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly v dubnu, mrtví taxikáři tentokrát leželi na polní cestě u Uhříněvsi. Pachatel či pachatelé vražd si řidiče vždy zastavili v centru Prahy a požádali o odvoz na okraj města.