Policie zatkla dva muže podezřelé z útoku na zpěváka Hrůzu

Ostrava - Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí, že napadli zpěváka Michala Hrůzu ve Stodolní ulici v Ostravě. Jedná se o mladíky ve věku 18 a 19 let. Třiačtyřicetiletý Hrůza je po útoku v ostravské městské nemocnici v umělém spánku. Policie případ kvalifikovala jako těžké ublížení na zdraví, za což hrozí pachateli či pachatelům až deset let vězení.

„Mladíky jsme zadrželi po provedení všech úkonů. Bližší podrobnosti v tuto chvíli nebudeme komentovat,“ sdělila policejní mluvčí. Policisté dnes oznámili, že analyzují kamerové záznamy v okolí místa útoku. Zatím však nechtějí říct, zda kamery zachytily i potyčku, po které zůstal Hrůza ležet na zemi s rozbitou hlavou a krvácením do mozku.

Nyní je Hrůza hospitalizován v Městské nemocnici Ostrava. Podle posledních informací prodělal asi dvouhodinovou operaci mozku, po které je jeho stav velmi vážný, ale stabilizovaný. Nemocnice aktuálně na přání Hrůzovy rodiny nepodává o vývoji jeho zdravotního stavu informace. 

Michal Hrůza přijel do Ostravy ve středu. Měl koncert v nově otevřeném Trojhalí na Festivalu v ulicích, který předcházel Colours of Ostrava. Poté se šel s přáteli bavit na Stodolní ulici, konkrétně do klubu Dublin Pub. Hrůza se zdržel až do půl čtvrté ráno, kdy ho našli přivolaní záchranáři na ulici v bezvědomí.

Ve čtvrtek v deset večer měl vystupovat na festivalu Colours of Ostrava. Jeho manažerka Martina Tůmová informovala, že jsou zrušeny všechny jeho koncerty. „Žádáme média o respektování soukromí,“ uvedla v tiskovém prohlášení.

Hrůza byl dříve frontmanem kapely Ready Kirken, s níž vydal čtyři alba s řadou hitů, jako je například Zejtra mám. V roce 2006 založil vlastní skupinu. Je mimo jiné autorem písně k seriálu Vyprávěj, k filmům Lidice nebo Zakázané uvolnění.