Řidičům se trochu uleví - na D1 končí omezení v úseku Šternov–Psáře

Praha – Na dálnici D1 dnes končí omezení spojená s převáděním provozu z jedné strany dálnice na druhou v úseku ŠternovPsáře. Zatímco od pondělí tam mohli řidiči jezdit jen jedním jízdním pruhem v každém směru, tak ode dneška už to budou v každém směru dva pruhy. Ještě dnes by pak dělníci měli začít pracovat na modernizaci druhé poloviny dálnice.

„Řidiči dnes začnou jezdit po novém povrchu a práce začnou na druhé polovině dálnice,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Práce na převedení provozu do opraveného pásu ve směru na Brno a zahájení demolice pásu ve směru na Prahu začaly v pondělí a původně byly plánovány do čtvrtečního poledne.  

Práce na modernizaci levé části dálnice by měly začít ještě dnes. V následujících dnech budou na tomto úseku působit speciální gilotiny, které rozbourají původní povrch dálnice, uvedlo ŘSD.  

V minulých týdnech byl kvůli rekonstrukci uzavřen celý pás na Brno a jezdilo se po druhé straně dálnice ve dvou zúžených pruzích v obou směrech. Stejný režim bude od dnešního odpoledne platit i na druhé straně dálnice.  

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové modernizaci. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva mohla stát asi 14 miliard Kč.