Ve čtvrtek při nehodách zemřelo sedm lidí, nejvíc od začátku roku

Praha – Poslední červencový den se zapíše černým písmem do policejních statistik. Nehody dnes nepřežilo sedm lidí. To je nejvíc obětí v jeden den od začátku letošního roku. První prázdninový měsíc zemřelo na silnicích celkem 68 lidí. Číslo se ale ještě může do rána změnit. 

Ráno zemřel řidič osobního auta při nehodě na 83. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. „Řidič zřejmě nezvládl řízení při velké rychlosti jízdy a stavu vozovky za hustého deště. Auto se roztočilo a narazilo do svodidel,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Později zemřeli tři mladí lidé při srážce kamionu a osobního auta u obce Kámen na Pelhřimovsku. Šlo o dvě dívky ve věku 18 a 19 let a o 19letého chlapce. Jejich auto začalo po srážce hořet. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Ještě v sedm večer nebyly následky nehody zcela odklizeny a policie odklání dopravu po objízdných trasách. 

Srážku osobního a nákladního auta v Ostřešanech na Pardubicku nepřežila spolujezdkyně z osobního auta. Její dítě v kojeneckém věku převezl vrtulník do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Nehoda se stala na křižovatce. Osobní auto po srážce skončilo ve sloupu. Řidiči nákladního vozu se nestalo nic. 

Nehoda na Pelhřimovsku, při níž zemřeli tři lidé
Zdroj: ČTK
Autor: HZS Kraje Vysočina

Další obětí je 23letý řidič osobního auta, který zřejmě vjel do protisměru a srazil se s italským autobusem. Nehoda se stala mezi Novým Strašecím a Řevničovem na Rakovnicku. Autobus se převrátil na bok a 15 lidí v něm se zranilo. Pacienti skončili v kladenské nemocnici, v nemocnici v Rakovníku a také v pražské motolské nemocnici. Celkem jelo v autobusu 34 lidí, podle policie šlo o Arménce, kteří žijí v USA a v Česku byli na výletě. 

Poslední obětí je motorkář, který se na Vyškovsku srazil s nákladním autem. Nehoda se stala na staré silnici na Vyškov, asi tři kilometry od města. 

Nejvíce ztrát na životech policie tento měsíc zatím zaznamenala 3., 5., 13., 15., 22. a 29. července, kdy pokaždé při nehodách zemřeli čtyři lidé. Počet obětí prvního měsíce prázdnin je zatím nižší než před rokem, kdy zemřelo celkem 72 lidí.