Řidiče čekají na D1 další omezení

Praha - Řidiče čekají ode dneška na dálnici D1 další omezení. Konkrétně v úseku mezi Loktem a Hořicemi, kde budou silničáři pracovat až do pátku, bude převeden provoz z jedné poloviny dálnice na druhou. Další komplikace hrozí u Vyškova. V úseku mezi 226. kilometrem a 229. kilometrem ve směru na Ostravu budou dělníci opravovat povrch vozovky.

Úsek Loket - Hořice je druhý, kde stavební firmy dokončily pokládku nového povrchu a kde řidiči budou moci jet po nové dálnici. Ve středu se pro řidiče otevřel úsek Šternov - Psáře.

Přípravné práce začínají ve směru na Brno v neděli ráno s tím, že ve směru na Brno bude provoz svedený do jednoho pruhu. Se samotným přesouváním svodidel začnou silničáři v pondělí po skončení ranní dopravní špičky. Od pondělních 12:00 do 12:00 v pátek 8. srpna se úsekem bude projíždět v jednom pruhu v obou směrech. Poté se provoz vrátí do standardních dvou zúžených pruhů v obou směrech.

Další komplikace na dálnici D1 čekají řidiče u Vyškova. V úseku mezi 226. a 229. kilometrem ve směru na Ostravu budou silničáři opravovat cementobetonový povrch vozovky. Největší komplikace lze v místě očekávat od 18. srpna do 18. září, kdy i zde bude provoz ve směru do Ostravy sveden do jednoho pruhu.

Nejstarší část tuzemská dálnice D1 mezi Prahou a Brnem je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové modernizaci. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva mohla stát asi 14 miliard Kč. Kromě modernizace, kdy se povrch vozovky rozšiřuje o 75 centimetrů po obou stranách, silničáři rovněž zahájili několik lokálních oprav poškozených vozovek.